POZASTAVUJI, TAK MĚ PROSÍM OMLUVTE Z OBÍHÁNÍ, ZÁPISŮ ATD, DĚKUJI!

WLS

Nabírám nová OR, pište ke článkům:)

Srpen 2013

Moji CM konicí

31. srpna 2013 v 1:17 | Rosy
Ahojky,
nevím proč na blog píšu vždy tak pozdě :D. Ale tak mě napadlo že vám jsem dám moje CM koníky a napíšu vám co si o nich myslím:))

1. Foolish Pleasure
Foolish měl byt ze začátku pouze vraník s lysinou ale vzhledem k tomu že se mi po pár dnech přestal líbit (:D) tak jsem ho hodila do bílí. Ale tím jsem to pokazila snad nejvíc co to šlo. Naštěstí tu byla jedna záchrana Moni takže jsem se s ní domluvila a Foolishe jsem jí poslala na CM. Zeptala se mě jaký vzor strakáče bych na něj chtěla a tak mě napadlo jedna kobyla Corona, známá od Anny Reinbergerové ale kobylku bohužel již nemá. Corona tedy jedna modré očko nebá a není to hřebec ale nevadí:). Foolish mi přišel a byl-je opravdu krásný. Byl udělán do detailů jen kopýtka jsou trochu tmavé ale to nevadí:). Na CLS se umístil 6. v kategorii CM Tradi Stock a na NYLS 2. v CM Tradi Stock. Takže mě opravdu potěšil, je reálně udělaný a opravdu moc povedený:)
2.Beauty Best
Beauty Best má nejen novou barvu ale má i předělaný mold. Má odznaky na všech nohách a na hlavě. Zbarvení je Játrový ryzák. Mě osobě se líbí ale zas né na tolik že bych neměla to srdce jí prodat. Je dělána Kiki-tysou. Vzhledem k tomu že na některých částech byla vidět původní barva tak jsem jí tam musela dobarvim černou, a bohužel je to i vidět. Jsou tam vidět tahy štětcem, ale někdo šikovný by si s tim hravě poradil. Takže Beauty Best je momenáltě k prodeji.
3. Assasia
Assasisa je dělána Mazlem. Má barvičku a dokonce i Moher a moc se mi líbí. Má udělaná reálná kopýtka a očka. Na NYLS v kategorii CM Tradi Stock získala 3. místo. Je krásně vystínovaná. Mě se opravdu líbí, ale vzhledem k tomu že potřebuji penízky abych koupila něco Corinně tak jí prodávám. No stejně to vypadá že jí z toho prodeje brzy stáhnu:).
4. Special Coloured
4. a poslední je CMko které si velmi vychvaluji a jsem ráda že ho vlastním. Je dělán kiki-tysou a mě se opravdu velmi líbí. Opět je dělán podle živého koníka Special Coloured (Plemenný hřebec) taktéž od Anny Reinbergerové (Tohoto má stále), sice živí je plemene KWPN a on je Arabský Plnokrevník ale to nevadí. Je opravdu do detailů udělán, reálné fleky, krásné, světlé a pruhované kopýtka. Reálné očka a ružoví čumáček. Jeho příběh je takoví že když jsem ho vezla do Prahy tak se mi v tašce lehce odřel. To najednou ubralo hodně na jaho kráse. Cca po 2 rocích sem se rozhodla že z něho udělám CMko. Takže jsem ho natřela na hnědo a byla pak z něho Appaloosa. To samozřemě nevypadalo k světu. A když je to Peter Stone tak jsem to tak nemohla nechat a řekla jsem si kiki-tyse aby mi z něho udělala tohoto koníka a opravdu se jí moc povedl a velmi si ho vychvaluji. Už se těším na někou LS kam ho vezmu, jsem zvědavá zda se umístí či ne:)).

Já & Koně

29. srpna 2013 v 0:58 | Rosy

Stáj Urban

V roce 2006 jsem začla jezdit v jedné sportovní stáji nazývané Stáj Urban. V této stáji jsem se naučila vše ohledně koní, od hřebelcování až po správné ježdění. Nejčastěji jsem tam jezdila na starokladrubské kobyle Camaře, českém teplokrevníkovi Sunovi a na české teplokrevnici Palomě. Od začátku jsem si velmi oblíbyla Camaru. Suna jsem neměla zrovna v lásce ale časem sem si ho opravdu velmi oblíbila. Šlo se na 1. klusání a já dostala Suna. Na první cval jsem též dostala Suna a dokonce i na první skákání jsem ho měla. Ze začátku jsem mu nevěřila ale po prvním cvalu jsem mu začla důvěřovat. Tak a šlo se na 1. skákání. Byl tam postavený takoví pidi parkurek cca z 5 překážek. Na křížky jsme jedili za koněm a z klusu. Asi po 3. projetí parkurku jsem na 2. překážce spadla. Sun mi hodil velkou rzervu a já to opravdu nečekala. Naštěstí se mi nic nestalo. Po pár měsících tam zvíšli cenu za 1 lekci a tak jsem tam přestala chodit jezdit a kvůli tomu jsem měla rok pauzu.

Stáj Ohrobec

V roce 2008 můj táta našel jednu stáj v Ohrobci, kousek od nás. Když jsme do stáje přijeli, nemohla jsem uvěřit svím očím. Cca 40 koní z toho většina frísáci. Byl 1. den a na ten nezapomenu,, zapoměla jsem si vzít jezdecké boty a místo nich jsem měla corssky. Daly mi velkého, mohutného ale přitom nesmírně hodného frísáka jménem Nick. Byl opravdu krásný a já byla štěstím bez sebe že pojedu na frísákovi. 1. jízdu jsme byli na venkovní jízdárně. Pouze jsme krokovali a klusali. Paní teda byla nepříjemná a furt tam kecala s nějakým cojávím přítelem? Jen mi občas řekla "Do kroku" "zastavit stát" "změň si směr". Nějak se mi znechutilo ježdění v Ohrobci ale tak co, řekla jsem si že zkusím ještě jednu hodinu a uvidím. Za týden jsme přijeli zas, ale jelikož pršelo tak jsme šli do kryté hlay. Opět jsem dostala Nica. Tentokrát tam byla jiná trenérka co se mi konečně věnovala. Vzala si mě na lonž. Ale byla taktéž nepříjemná. Když jsme měli začít klusat tak mi řekla ať si vyndám nohy ze třmenů a pustim oteže a ruce rozpažím. Tak jsem to tedy udělala. Trenérka chtěla Nica rozklusat ale on místoto toho se nečekaně rychle rozcválal a já spadla. Najednou na mě začala řvát jakto že se nedržim rukama sedla když mi o řikala ovšem mi nic takového neřikala. Potom si vzala Jenom Nica na lonž a hnala ho do cvalu na lonži a řvala na něj ve stylu "Tak co už ses vyběhal nebo ještě nemáš dost?" Poté když se uklidnil vzala mě znovu na jeho hřbet a už jsme klusali normálně. Po tomto už jsem se rozhodla že žádná další hodina nebude a přestanu tam opět jezdit. Opět jsem měla rok pauzu.

Stáj u Staňka

V roce 2010 se do jedné soukromé stáje která je od nás půl kilometru koupil školní kůň-koupila ho škola do které chodím. Byla jsem opravdu ráda že se tam koupil kůň na kterém je možné abych jezdila. Vzhledem k tomu že ostatní koně byli soukromi tak jsem tam neměla možnost ty předešlé roky jezdit. Byla to klisna Anglického Plnokrevníka vlastním jménem Searfína ale přejmenovala se na Sisi protože Serafína je opravdu divné jméno. Sisinu jsem si ale opravdu neoblíbila a nemám jí ráda ani do teď. Jezdila jsem na ní asi 2 roky. Skákala jsem s ní malé křížky a dokonce jsem s ní jela poprvé sama na vyjížďku s kamarádkou co jela na svém koni-takže to nebyla vycházka aby někdo vodil koně na vodítku. V roce 2011 si koupila trenérka ještě jednoho koně -Corinnu. Stáj u staňka jsem navštěvovala už od začátku když jsem tu stáj spatřila a když tam Corinna poprvé přijela ve 3 letech tak jsem si jí okamžite oblíbila, to jsem v té stáji ještě ani nejezdila. Po dvou letech tedy byla na prodej a trenérka si jí koupila. Z radosti jsem se jí zeptala zda by bylo možné abych na ní někdy jela. Říkala mi různé věci ze kterých bylo dost jasně pochopitelné že na ní jezdit nikdy nebudu.Ovšem o rok později přesněji 14.2. 2012 na Valetnýta jsem jí poprvé sedla n hřbet a jela s kamarádkou (dcerou trenérky) a jejím koněm na vyjížďku. Bylo to něco úžasného. Mohutná kobyla a 15cm vyšší, 1000x hodnější a pohodlnější. Moc sem si s ní sedla. Nikdy jsem koním nevěřila na tolik že bych jim v trysku na louce pustila oteže a jí rozpažila ruce-toto byl 1. kůň u kterého jsem to udělala. Na plno jsem jí začala důvěřovat a celkem si troufám říct že ona trochu důvěřuje i mě. Jezdím na ní již rok a půl a láska k ní stále víc a víc květe. V sobotu se stěhuje do stáje Urban takže se tam opět vracím ale tentokrát s ní. Z 30cm křížků se rázem vyklubal 80cm kolmák a to jsem skákala asi po 5 v životě a rovnou takovouhle vejšku s ní. Pro vás to možná žádná vejška není ale pro mě to je obrovský pokrok za ten rok a půl co jsem po boku jednoho a to nejůžasnějšího koně kterého jsem kdy potkala. Cori, děkuju ti a všechno, moc pro mě znamenáš a nikdy bych tě za nic neviměnila, děkuju ti, díky tobě jsem taková jaká jsem!Tak to je takové shrnutí ohledně mého života s koňmi. Děkuji těm co si to přečetli:)

Rosy


Howrse

27. srpna 2013 v 22:58 | Rosy
Ahoj,
omlouvám se že jsem dnes nedala ty fotky, úplně jsem na to zapoměla:(. Ale zítra už je dám:). Vůbec nevím o čem psát, takže mě napadlo napsat příběh Já & Koně ale pochybuji že by to někdo přečetl :P, bylo by to jenom na jeden delší díl:) každopádné já nerada vysvětluji takže by to bylo krátké :D. Chňo chci jít zase za Corinnkou :P. No, dneska tu již proběhl téma co by si kdo chtěl přát k Vánocům, já jsem tedy ztuhla protože mě absolutně nic nenapadlo ale teď mě napadá věcí :d např. překážky na agility, věci pro Coru, nový foťák, notebook...:DD. Každopádné když jsem se zmínila o tom, že bych chtěla něco nového pro Coru (beránek,boxík na čištění, čištění) tak mě mamka ihned zarazila že nebude vrážet prachy do cizího koně když teď navíc jak se bude stěhovat do těch bojanovic tak místo 2.500 bude platit 3.500 měsíčne (ustájení místo 4.800 je 6.800, doprava..) :((, ale i tak chci ukecat na to čištění a vymlouvat se na to že nová majitelka Cori ho používat nebude ale bude moje takže ho budu používat já 3:). A tak co by jste chtěli k Vánocům vy?? Hm. ono bude teprv září a já už mluvim o Vánocích -.- :D. No níc já du asi nabírat nová OS takže pokud máte nějaké typi nechť pošlete odkaz na jejich ranch do komentů:33 Btw. hrajete howrse? Jestli ano tak si mě přidejte jsem tam jako Enriquer .
Ahojte:))
S Cornnou-80cm:))

Rosy


26.8. 2013

26. srpna 2013 v 19:31 | Rosy
Ahojte :)
Tak jak se vám daří?:P Za týden škola x(. Dneska jsem byla na koních a objevovali jsem cesty v jednom lese:). No opravdu super, krásná cvalovka/tryskovka na hodinu a ty koně stále neměli dost:)). Škoda že jsem to neobjevili dřív protože za pár dní se koníci stěhují do jiné stáje, no ale tam taky bude co objevovat i když to tam už s kámoškou tak na půl známe, dřív jsme tam jezdili, já 2 roky kámoška 4:). Ale abych uznala, opravdu se tam těším, boxy sou 2x větší jak jak ty kde jsou teď, místo pouchých 15 koní je tam těch koní okolé 70, krytá hala, venkovní jízdárna, kolbiště mega pastvy a výběhy, šatny, vlastní skříňky, sprchy umyvedlo ve kterém teče voda (-.-) a záchody co jsou i spláchnout :D. Možná tu stáj někdo zná, je to přestižní sportovní stáj, nekolik koní z ní bylo na poháru české pojišťovny, stáj se jmenuje Stáj Urban :D. Každopádně to 1km pole před stájí nás velice láká:3. A navíc když nad tím tak přemýšlím, blíží se nán WLS a dokonce i Vánoce :DD. Další věc že zejtra na rajče přidám starší fotky Seabiscuita a Falca takže se máte na co těšit;)). No to je vše, alespň jsem něco napsala :D

Rosy


Tak jsem zase tu...

21. srpna 2013 v 19:53 | Rosy
Zdar :D,
tak tu zase otravuji:33. Z toho táboru jsem sice přijela už v sobotu ale neměla jsem chuť sem jít něco psát:)). A jak tam bylo?? Bylo dobře, haranti celkem fajn :D. Jeli jsme i 2x plavit koníky takže to bylo good. V sobotu jsme měli v kiki-tysou jízdárenskou hodinu. Teoreticky by z toho měli být fotky ale nevím. No opravdu nevím co bych měla psát takže to je tak vše ://. Tak čauté:))
Fotka z plavení;). Kiki-tysa na Henrrym a já na Liberovi-ten co kluše nebo cválá :D

Rosy


Zase vám odjedu :( :D

9. srpna 2013 v 17:30 | Rosy
Ahoj,
no vzhledem k tomu že zítra na týden odjíždím vypomáhat na koňský tábor s kiki-tysou tak tu nebudu:). Jak u vás je?? U nás je teď momentálně pěknej slejvák -.-. Jinak, včera jsem byla na koních-jeli jsme ven. Takhle mě ta klisna hodně dlouho nenasrala-.-. Jelikož měla zášlap tak měla bandáže, ty se ale často rozmotávali takže sem asi 6x za vyjížďku slejzala abych jí to opravila. Tak to ok jenže ona prostě nemohla stát. Jelikož jsem jí přitom musela držet, jinak by někam poputovala tak sem si otěže zahákla za ruku, ona si žrala trávu. Najednou zvedla hlavu a jako že odejde, tak ok 1 v poho jenže ona to pak dělala furt. Dále-konečné pole tak že to dotryskáme, přičemž se jí ta bandáž rozmotala-naštěstí jí spadla jelikož kdyby jí tam zůstala a šlápla by si na to tak letíme obě dvě dolů. Bandáž jsme našli ale už se mi nechtělo slejzat takže sme to vytáhli bičem ona se zase rozešla a jakože už mě to fakt sralo tak sem jí jednu museli švuhnout a to pořádně. Nikdy sem na koně co venku zlobil neopužila bič, jenže to co ona předváděla bylo na mě už moc. Na rovinkách zakopávala aniž by tam byl nějaký výmolek či něco podobného, ale to ona dělala schválně. Za tu celou cestu sem jí asi 8x pořádnou švihla, bohužel si z toho nic nebrala. No, jelikož není o čem psát tak sem vám napsala toto:).

Rosy


OBNOVA!

8. srpna 2013 v 0:50 | Rosy
Ahoj,
mohli jste si povšimnout že jsem tu delší dobu nebyla.
No, dala jsem si delší dobu ale znovu to tu hodlám rozjet!
Čekejte nový desgin (Nevým kdy). Rozhodla jsem se že tento
ranch již nebude s modely zančky schleich ale pozde Breyer,
počítám do nich i mého jednoho Peter Stona který byl
přemalován Kiki-tysou a moc za něj děkuji protože je to fakt
sexouš!:33. Všechny profili breyer traditional již na ranchi jsou!
Všechny fotky do profilů fotila Kiki-tysa!
Totť malé oznámení:)

Rosy


O mě

7. srpna 2013 v 21:04 | Rosy
Ahoj,
moje jméno je Bára. U koní jsem 8 let z toho 5 let na nich jezdím. Mám 2 psi plemene border kolie a 2 kočky. Mám bratra který je o 6 let starší. Modely Breyer sbírám 3roky, schleich(nyní s nimi již tento ranch není!) sbírám 5let. Mám ráda zvířata, až na pár vyjímek (pavouci,hadi...). Ráda fotím ačkoli nemám moc kvalitní foťák. V budoucnu bych se chtěla věnovat parkuru a agility. Také ráda hraji badminton. Mé nejoblíbenější plemeno koně je Český teplokrevnék a nejoblíbenější plemeno psa je border kolie. Můj nejoblíbeější zpěvák je Enrique Iglesias, moje nejoblíbenější skupina Maroon 5. Moje nejoblíbenější písnička je Finally found you.
Totť asi vše co bych chtěla napsat;) :)

Koně

7. srpna 2013 v 20:54 | Rosy

Hřebci

Klisny

Valaši

Beauty Best

7. srpna 2013 v 19:50 | Rosy
Jméno: Beauty Best
Originální název: Let's go riding english set
Plemeno: Arabský plnokrevník
Original/CM: CM
Stav: 9/10
Rok výroby: ____
DVěk: 16let
Zaměření: Rekreace
Limitovaná edice: Ne
Cena: 890,-

Barbaro

7. srpna 2013 v 19:49 | Rosy
Jméno: Barbaro
Originální název: Barbaro
Plemeno: Anglický plnokrevník
Original/CM: Original
Stav: 9/10
Rok výroby: 2006
Věk: 7let
Zaměření: Dostihy, parkur
Limitovaná edice: Ne
Cena: 600,-

Phantasma

7. srpna 2013 v 19:47 | Rosy
Jméno: Phantasma
Originální název: Phantasma
Plemeno: Phantasma
Original/CM: Original
Stav: 10/10
Rok výroby: 2005
Datum Narození: 200 let
Zaměření: ____
Limitovaná edice: Ano
Cena: 800,-

Smarty Jones

7. srpna 2013 v 19:46 | Rosy
Jméno: Smarty Jones
Originální název: Smarty Jones
Plemeno: Anglický plnokrevník
Original/CM: Original
Stav: 8,5/10
Rok výroby: 2004
Věk: 6let
Zaměření: Dostihy, parkur
Limitovaná edice: Ne
Cena: 1.100

Sheik af Hallundbaek

7. srpna 2013 v 19:45 | Rosy
Jméno: She af Hallundbeak
Originální název: Sheik af Hallundbeak
Plemeno: Knapstruper
Original/CM: Original
Stav: 10/10
Rok výroby: 2009
Věk: 7let
Zaměření: Drezura
Limitovaná edice: Ne
Cena: 700,-

Esprit

7. srpna 2013 v 19:43 | Rosy
Jméno: Esprit
Originální název: Esprit official model horse of the 2010 WEG
Plemeno: Lusitano
Original/CM: Orginal
Stav: 8/10
Rok výroby: 2010
Věk: 8let
Zaměření: Drezura
Limitovaná edice: Ne
Cena: 800,-

Banjo

7. srpna 2013 v 19:40 | Rosy
Jméno: Banjo
Originální název: Banjo
Plemeno: Americký paint orse
Original/CM: Original
Stav: 8,5/10
Rok výroby: ??
Věk: 13let
Zaměření: rekreace
Limitovaná edice: Ne
Cena: 600,-

Legie

7. srpna 2013 v 19:39 | Rosy
Jméno: Legie
Originální název: ELCR Horse
Plemeno: Quater Horse
Original/CM: Original
Stav: 10/10
Rok výroby: 2010
Věk: 9let
Zaměření: Parkur
Limitovaná edice: Ne
Cena: 820,-